Glad midsommar

Nästa vecka är sista veckan på kontoret för min del, därefter är det politikerveckan i Almedalen och sen kommer semestern. Under veckan i Visby är jag med på flera debatter, seminarier och runda-bords-samtal om framförallt renoveringar och social hållbarhet. Många är intresserade av höra om vårt prisbelönta ROT-projekt på Krögarvägen 2 i Fittja. Jag ser fram emot bra möten och samtal i viktiga frågor om bostäder och hyresrätten.

Midsommarvädret ser ju ut att bli hyfsat här i Stockholmstrakten. Maten, umgänget och lite ledighet är ju trots allt det jag längtar mest efter till midsommar. Sill, färsk potatis och jordgubbar måste finnas på bordet i någon form för att det ska bli midsommar på riktigt.  

Glad midsommar!

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google-foto

Du kommenterar med ditt Google-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s