Födelsedagskalas på Hågelby

På söndag den 20 augusti ska Botkyrkabyggen fira 60 år som bolag och vi gör det tillsammans med Hågelbyparken som i år fyller 100 år. Alla botkyrkabor är inbjudna till en dag full av aktiviteter och uppträdanden.

Missa inte den 45 minuter långa jubileumsshowen som går av stapeln med början kl. 13.00 och 15.00. Där kan man följa båda bolagens historia från första början fram till idag genom sång, dans och små teaterstycken. Programmet med tider och programpunkter finns på vår hemsidan. Se vidare länken nedan.

http://www.botkyrkabyggen.se/artikel/valkommen-pa-kalas

Så varmt välkomna till en kanondag i Hågelbyparken!

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google-foto

Du kommenterar med ditt Google-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s